האוטיזם מרים את ראשו המבולבל

לא יודעת מה אתכם, אבל עבורי כאוטיסטית, הרעיון של טיפולי קרינה ב – 8 בבוקר, פירושם שצריכה להתאים מחדש את סדר יומי הקיים, ושינוי שכזה הוא תמיד מחולל חרדה, גם עם לקיחת סימבלטה וקסנקס. זה אומר מבחינתי שעליי לישון בכל יום עד 22:00 על מנת להצליח לקום ב – 6 בבוקר, כשכל החפצים צריכים להיות מוכנים כבר יום קודם.

זה מה שבקע מתוכי היישר לדפי הפייסבוק :

"זר לא יבין זאת

כמי שהמילים ספונטניות ואלתור הן מילים גסות עבורה ויכולה לקבל אקסטזה מתכנון מוקפד לפרטים, הרעיון שבשבוע הבא מתחילה טיפולי קרינה כחלק מהמלחמה בסרטן שבתוכי, מעורר בי חרדה פחות מתופעות הלוואי עצמן ויותר מהעובדה שהחל משבת בערב צריכה ללכת לישון מוקדם, כשכל החפצים מסודרים ליום המחרת, כולל סנדוויץ' ארוז היטב, ואני רחוצה ושולטת היטב החל מהבגד שאלבש וכלה בחפץ הכי קטן ומינורי, על מנת שאוכל לקום בשעה 6 בדיוק, כדי להיות בשעה 8 .

כן, כל חיי, הפגיעה בסדר היום המקודש שלי, תמיד הייתה ועודנה מסוגלת לעורר טלטלה בנפשי הרגישה, ואף אחד מהנוירוטיפיקלים שמסביבי לא יכול ולעולם לא יוכל להבין מדוע אני נסערת מדבר כזה לא קריטי, לא עקרוני או לא חשוב ו – מה כבר יקרה אם תאכלי בשעה אחרת או תשני פחות מ 8 השעות שלך ?

אז זהו, שעבורי, שינוי בסדר היום הוא הכל מלבד מינורי או לא חשוב. למעשה, שינוי שכזה מסוגל לגרום לי להיכנס לדיכאון, לחרדה, ולהרגיש מוצפת עד כדי כך ש"הסוללה" שלי תיגמר מהר מאוד ויהיה לי קשה עד בלתי אפשרי לנהל איזו אינטרקציה חברתית/תקשורתית כלשהי, ואצטרך הרבה מאוד מנוחה כדי לחזור לעצמי"

מספר הערות :

  • נוירוטיפיקלים או נט"ים – אנשים שאינם אוטיסטים ושהמוח שלהם עובד מבחינה נוירולוגית באופן סטנדרטי .
  • מוצפת – הגדרה אוטיסטית לפיה המוח נאלץ להתמודד בבת אחת עם כל החושים, מצב שגורם לתחושה של מלחמה מתמדת ובעקבות כך להתגוננות על ידי סגירות ורצון לברוח מהסיטואציה.

כחלק מההכנה דאגתי להכין טבלת אקסל עם כל תאריכי הטיפול והשיבוץ של מי שיוכל לקחת אותי לטיפולים ולהחזיר אותי, וכמובן, צ'ק ליסט מפורט ביותר של כל מה שאצטרך להכין יום קודם.

עכשיו הרבה יותר רגועה .
מבחינתי תכנון וארגון זה שליטה ולהיות בשליטה פירושו אושר ורוגע.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s