יומן סרטן – "ניתוח או לא ניתוח, זו השאלה"

לאחר ההתאוששות מההלם שבגילוי כי אני חולה בסרטן שד , החל המירוץ להשגת בדיקת ה – MRI והפענוח המהיר על מנת להשיג ניתוח בהקדם להסרת הרקמה הסרטנית משני הצדדים ולהתחיל בטיפול התומך , יהא אשר יהא , וכבר יצרתי קשר עם המנתח והכנתי את עצמי נפשית ופיזית לרעיון.

כאמור, הכל כבר היה מוכן לקראת הניתוח. העברתי את כל דיסקי הבדיקות הרלוונטיים לבית חולים תל השומר, שם הייתי אמורה לעבור את הניתוח, הכנתי תיק לאשפוז וניסיתי לתרגל יוגה , נשימות והרפיות ככל שיכלתי, אולם , תכנונים לחוד ומציאות לחוד.

מסתבר שהפענוח המהיר של ה – MRI היה בגדר : "אליה וקוץ בה" , מצד אחד הוא אפשר לי לקדם את הניתוח אך מצד שני הוא לא היה מספיק מדויק בכדי להראות את היקף המחלה. זאת התברר לי כאשר לבסוף הגיע הפענוח המקורי מבית חולים שערי צדק , שם עברתי את ה – MRI ואשר בו צוין, שחור על גבי לבן, כי בנוסף ל 2 המוקדים הסרטניים הידועים, קיימים מוקדים נוספים.

כשהגעתי לפגישה השנייה עם האונקולוגית, כשלמזלי אני מלווה בבת דודתי , וכאשר הצגתי בפניה את הפענוח המקורי , קבעה היא כי עליי לעבור ממוגרפיות וביופסיות נוספות על מנת להבין מה היקף המחלה ועד שנעשה זאת לא ניתן לעבור את הניתוח, וכאשר אני מספרת לה על מן כאב מוזר ולא מוכר בגב העליון, היא שולחת אותי לבדיקת Pet Ct – בדיקה לגילוי גרורות, שאם תתגלינה , חס וחלילה, כבר לא יהיה מדובר בניתוח אלא בטיפול תרופתי, ואני, רק למשמע המילה גרורות, נזכרת באימי המנוחה וגל אינסופי של חרדה מציף אותי בעצמה אדירה ואני מוצאת עצמי מתייפחת ורועדת ללא יכולת לחשוב או לתפקד, וכל שאני רואה מול עיניי באותו הרגע היא כתובת ענקית שעליה כתוב באותיות קידוש לבנה המילה : מוות ,ואני שכבר ראיתי עצמי עוברת את הניתוח ולאחר מכן מתחילה את הטיפולים התומכים (בתקווה שאין מדובר בכימותרפיה) , מוצאת עצמי בתוך סחרור של מעבר מבדיקה לבדיקה ללא כל שליטה.

כאמור, למזלי, בת דודתי המלאכית תמכה בי באותו היום ולאחר שיצאתי מהאונקולוגית, ביצעה היא את כל ההתקשרויות והטלפונים שהיה נבצר ממני לעשותם, ואף קבעה עבורי את התורים לממוגרפיות והביופסיות .

 

 

 

 

 

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s