עצרי ! תמרור הרזיה מסוכנת לפניך 

תתארו לכן, נשים יקרות, שבאורח פלא התיאבון שלכן מצטמצם, החשק למתוק נגוז וכל אותן מלחמות מתישות ובלתי פוסקות בינכן לבין הדיאטה היו כלא היו ונוסף לכך הבגדים שלכן נעשים רופפים מבלי שאתן תצטרכו להתאמץ ולהזיע בחדר הכושר. נשמע כמו חלום, לא ? 

זה גם מה שאני חשבתי לפני כשנה כשגיליתי לתדהמתי שאני הולכת ומתכווצת עד הגיעי היום למידה – 38, אך היה זה סוג אחר של חלום : חלום בלהות. 

הכל החל כאשר לפני כשנה הלכתי לתומי לנוירולוג למצוא מזור למיגרנות שלי והוא המליץ לי על תרופה בשם : Topamax . 

לפני כן מעודי לא שמעתי אודות התרופה הנ״ל ולא היה לי מושג שהיא משמשת כתרופת הרזיה. כשערכתי חיפוש באתרים שונים באמת ראיתי אזכור לתופעת לוואי, אחת מיני רבות, הקשורה לדיכוי התיאבון, אך הנחתי שכמו תרופות רבות או שלא בהכרח תשפיע באופן זהה על כולם וגם אם אכן תהיה תופעת לוואי שכזו, בוודאי תחלוף לאחר מספר חודשים כאשר הגוף יתרגל. 

התחלתי לקחת את התרופה ובמקביל סבלתי מדיכאון בשל חוסר יכולתי למצוא עבודה, כך שהנחתי שחוסר התיאבון שלי נובע מהדיכאון ולא דווקא מהתרופה. 

ביחד עם איבוד התיאבון נעלמה גם החיוניות ושמחת החיים, חשתי עייפות תמידית, בחילות וסחרחורות ולא היה לי כוח לעשות כלום, בנוסף הרגשתי כאילו המוח שלי, שתמיד כל כך ערני וחריף, שקוע בצמר גפן. חשתי מבולבלת ומטושטשת כמו סוג של סימום. 

כאמור, הנחתי שכל מה שעובר עליי נובע מהמצב הנפשי בו הייתי נתונה כתוצאה מכך שהייתי מובטלת והמשכתי להתעלם מסימני האזהרה. הבגדים הלכו ונעשו גדולים עליי, התחלתי להבין שמשהו מאוד מוזר מתרחש כשמכנסיים במידה 40 נהיו גדולים עליי משבוע לשבוע. היה נדמה לי שאני הולכת ומרזה מיום ליום. הקיבה שלי כל כך קטנה עד שלא הצלחתי כבר להנות מלאכול כמות נורמלית. התחלתי לאכול כמו ציפור. 

המחמאות שקיבלתי בתחילה החלו לפנות מקומן למבטי דאגה והשרירים בגוף החלו לכאוב ולהתכווץ מכל תנועה קלה. 

היום אני נאלצת לראשונה בחיי לעשות דיאטת השמנה ובמקביל אני מתכוונת לגשת לנוירולוג ולברר איך ניתן בצורה הדרגתית להפסיק לקחת את הכדור הזה. מעדיפה כבר מיגרנות על פני הגיהנום הזה. 

ואתן, אם מישהו ממליץ לכם על הכדור הזה קחו בחשבון שזה ממש לא פיקניק ובבקשה תיזהרנה !