פיטר פן

וונדי בת ה- 13 (רייצ׳ל הוד) חיה באנגליה הפוריטנית והפטריאכלית וחולמת להיות סופרת ולעבור הרפתקאות רבות כמו אחייה, אך דודתה החוששת שלא תזכה לשידוך טוב, משפיעה על משפחתה להעניק לה חינוך נשי יותר, כגון : בית ספר לבנות, לימודי תפירה וכד׳.
ערב אחד, פיטר פן (ג׳רמי סמפטר) שמגיע לשמוע את הסיפורים שהיא מספרת לאחיה, לא מצליח להדביק את הצל שלו. הוא נתקל בוונדי ותוך כדי שהיא עוזרת לו לתפור בחזרה את הצל, הוא מספר לה את סיפור חייו והיא מנסה לנשקו, כשלפתע מגיחה הפיה טינקרבל ומושכת בשערותיה כאשה קנאית ורכושנית.
פיטר פן מציע לוונדי לחזור איתו לארץ לעולם לא ומלמד אותה ואת אחיה לעוף באמצעות נשיפה של אבק פיות מטינקרבל ו״מחשבות חיוביות שגורמות להתרומם״ והם עפים ל- NeverLand .
כשהם מגיעים הם רואים את ספינתו של קפטן הוק (ג'ייסון איזקסון) מבעד לעננים.

וונדי מגיעה לאיזור החבורה של פיטר פן וטינקרבל הקנאית מתמרנת אותם שיהרגו אותה בכך שמספרת להם שפיטר רוצה בכך, הם יורים בה חץ, אך למורת רוחה הרבה, היא ניצלת והם מבקשים ממנה להיות להם לאם ולספר להם סיפורים.

הוק, שמחפש אחר פיטר פן, תופס את האינדיאנית טייגר לילי ואת אחיה של וונדי ומחזיק אותם בשבי קשורים על סיפון האונייה. כשפיטר מגיע לחלצם הוא מהתל בשודדי הים בקולו של הוק ובכך גורם לשחרורם. הוק מופיע ובמהלך דו-קרב סוער ביניהם מגיח לפתע התנין ופיטר והחבורה מצליחים להימלט בשלום.

ארץ לעולם – לא היא ארץ שאין בה מבוגרים , רק ילדים/בנים ופיות.
מנהיג הילדים הוא פיטר פן, ילד, שאינו מתבגר.
וונדי המאוהבת מנסה לגרום לפיטר להודות ברגשותיו ונחטפת ע״י הוק, המקנא ביחסיהם וחובר לטינקרבל שזוממת להפרידם. הוא מנסה לשכנעה להצטרף אליו ואל שודדי הים שלו והיא מחליטה לחזור הביתה להוריה ולעזוב את העולם הקסום, אך המאכזב הזה, מבחינתה.
היא מציעה לפיטר ולילדים לעזוב יחד אתה, אך הוא מסרב ביודעו שבכך ייאלץ להתבגר, הדבר שממנו הוא הכי חושש.

הוק, שעוקב אחריה, תופס אותה ואת הילדים ובזמן שפיטר ישן, מוזג רעל לכוסו, אך טינקרבל מצילה אותו ושותה את הרעל במקומו.
מותה מעורר בקרבו רגשות להם התכחש במשך זמן רב. דמעותיו והאמרה : ״I believe in fairies, I do " (אני מאמין בפיות, באמת, באמת) , מחזירה את טינקרבל לחיים וגורמת לחורף לסגת.

הוק שמחזיק בשבי את וונדי והבנים בספינתו, מצליח לגרום לה לספר לו כיצד פיטר מסוגל לעוף ומכריח אותה ללכת על הקורה, כשתקתוקו המוכר של השעון נשמע. בעוד פיטר מציל את וונדי, טינקרבל מסיחה את דעתו של הוק באמצעות תקתוק של תנין עץ שנמצא לא רחוק.
פיטר והוק מנהלים דו-קרב אכזרי שבמהלכו הוא נפגע ומאבד את כוחותיו. הוא קם לתחייה וחוזר לעצמו בזכות נשיקתה המתוקה של וונדי והתנין זוכה סוף סוף לארוחה לה חיכה מזה שנים.

לאחר הניצחון, וונדי והאחים חוזרים הביתה ביחד עם האחים האבודים שסוף סוף זוכים למשפחה ובעיקר לאמא, לה תמיד כמהו בסתר לבם, מלבד פיטר שהעדיף להביט בהם מבעד לחלון ולחזור לבקר מדי פעם, כפי שהבטיח, אך הוא מעולם לא מקיים הבטחה זו.

הסיפור מסופר דרך עיניה של וונדי, המספרת אותו לילדיה .

טריילר לסרט

PeterPan1