עלייתה של יופיטר

בדומה לסרטם המופתי הקודם של האחים ואשובסקי : ״המטריקס״, המתיימר להיות סרט פעולה אפוקליפטי, אך למעשה הנו סרט בעל ביקורת חברתית נוקבת על עולם הטכנולוגיה ומשמעותו הרת הגורל עבור המין האנושי, כך גם בסרט זה, אין מדובר בעוד סרט פעולה עתידני סטנדרטי, כי אם בסרט המכיל בתוכו ביקורת קשה על תעשיית הנעורים והיופי, אשר עבורה המטרה באמת מקדשת את כל האמצעים.

ג׳ופיטר ג׳ונס (מילה קוניס) הנה נערה מברית המועצות, היתומה מאב וענייה, הנאלצת לפרנסתה לנקות בתים יחד עם אמא ואשר המשפט השגור בפיה הוא : I hate my life. על מנת לרכוש טלסקופ היא מחליטה יחד עם בן דודה, עמו היא מתגוררת ביחד עם משפחתו האמידה, למכור את הביציות שלה והיא פונה למכון לבריאות האשה , אך דבר מה מעורר את חשדה ולחרדתה הרבה , הרופאים האוזקים אותה למיטה, מנסים להורגה . למזלה היא ניצלת בידי עלם חמודות בשם קיין (צ׳אנינג טאטום), המגיח לפתע לחדר ויורה ברופאים ההופכים לנגד עיניה הנדהמות ליצורים דמוניים . מאותו הרגע משתנים חייה לבלתי הכר ובמהלך מסע בריחה אינטנסיבי היא מוצאת עצמה בעולם אחר ומגלה כי היא בעצם גלגול נשמות של מלכה, שהיתה אמם של משפחת פשע השולטים בעולם זה וביקום כולו.

משפחה זו – הקרויה אברקאקס, מורכבת משני אחים ואחות השולטים בתעשיית היופי באמצעות תהליך הנקרא : קציר, שבמהלכו לוקחים בני אדם, המגודלים בחוות גידול (אלמנט שמופיע גם ב״מטריקס״) ומקיזים מהם את דמם, על מנת ליצור ממנו שיקוי נעורים המחדש את תאי הגוף ומשמרם. כאשר טיטוס, האח האמצעי והמוסרי מבין שלושתם מתלבט לגבי התהליך האכזרי מרגיע אותו משרתו באומרו : כי הקציר אינו כואב וכי במילא בני האדם שונאים את חייהם ולכן הוא בעצם עושה להם טובה ומדובר בעצם באקט של חמלה.

באלם, האח הבכור יודע כי היות וג׳ופיטר היא גלגול של המלכה, בבעלותה בעצם כדור הארץ וכמושלת בידה לעצור את תהליך הקציר ולהרוס את התעשייה המניבה לו כל כך הרבה עושר ולכן מנסה להורגה, בעוד שני אחיו מנסים לקחת ממנה את הבעלות בדרכים ערמומיות יותר.

במהלך מסע ארוך זה בו לומדת הגיבורה על עצמה , היא מתאהבת בקיין וכאשר היא חוזרת לבסוף הביתה היא לומדת להעריך מחדש את משפחתה ואת חייה.