מכושפת

אזהרה : מדובר בסרט בנות קסום, כיפי וסכריני, מהסוג שבדרך כלל משרת את האמונות הסקסיסטיות בנוסח : הנסיך יפה התואר מציל את הנערה יפת המראה ( שמשום מה נדיר שהיא ברונטית ), התלותית והחלשה. נושא אותה לאשה ואז כמובן הם חיים באושר ואושר עד עצם היום הזה ( Ye Right ! ) .

מי שמכיר אותי קצת, יודע שאם אכן היה מדובר בסרט מהסוג הזה, בוודאי שלא היה שווה שאכתוב עליו ולכן יש לשער שלמרות שמדובר בסרט בנות מבית היוצר של דיסני, הרי שלא מדובר בעוד סרט בנות סטנדרטי. נתחיל מכך שהסרט משלב קטעי אנימצייה ומתרחש במקביל בממלכה קסומה בשם : ״אנדלסיה״ ובניו-יורק של ימינו.

העלילה

אמו החורגת של הנסיך אדוארד, המלכה/המכשפה ריגה, (סוזן סרנדון) חוששת שתאבד את הכתר כאשר יתחתן בנה ולכן מנסה למנוע מבעדו למצוא את האחת, כאשר לבסוף הוא מתאהב היא מפתה את הנערה (איימי אדאמס) להתקרב לבאר משאלות ומשליכה אותה לתוכה. באר זו היא למעשה הגשר בין שני העולמות והנערה, הלבושה בשמלת כלולות מלכותית, מוצאת עצמה במקום זר ומפחיד – ניו-יורק. מכאן מתחיל רצף של אירועים, כפי שאתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם והנערה המבוהלת והמבולבלת מוצאת עצמה בבית של עורך דין (פטריק דמפסי), החי עם בתו הקטנה והמתכוונן להציע נישואין לחברתו ובמהלך ההיכרות ביניהם לומדת הנערה על העולם המשונה ועל המושג דייטים. בינתיים בממלכה הקסומה, אדוארד מגלה מה אמו עשתה ומגיע לניו-יורק בעקבות אהובתו. כאשר הוא מגיע ומבקש ממנה כי תחזור עמו, היא מבקשת ממנו כי ייצאו לדייט בנשף המתקיים באותו ערב, כשלשניהם אין מושג כי אמו החורגת הגיעה אף היא לשם והיא מתכוונת להרוג אותה.

בסרט ישנו טוויסט מעניין כפי שכבר אמרתי בפתיחה , ההופך סרט אגדות טיפוסי לממש לא כזה : הנסיכה העדינה וחסרת הישע היא זו שבעצם מצילה את נסיך חלומותיה.

טריילר לסרט

enchanted1